Mis on tarkvara täishooldus?

Tarkvara täishooldus on kõige efektiivsem ja parim viis arvuti tarkvaraprobleemide pikaajaliseks lahendamiseks. Kõik seadmes olevad andmed varundatakse, seejärel vormindatakse kõvaketas, mis tähendab, et kogu arvutis olev info kustutatakse täielikult.

Järgmisena paigaldatakse puhas operatsioonisüsteem koos värskeimate uuendustega, erinevad turvatarkvarad, antiviirus ja rakendus- ning lisatarkvarad (näiteks MS Office, ID-kaardi tarkvara, Skype, Firefox, Chrome, Adobe Reader, AutoCAD jne).

Kui kõik programmid ja värskendused on paigaldatud, kopeeritakse tagasi kõik arvutis olnud vajalikud andmed ja teostatakse andmete ja lisaseadmete peenhäälestus, et kõik oleks täpselt omal kohal ning iga arvutiga ühendatud lisaseade (näiteks printer, skänner) töötaks.

Mis on tarkvara täisseadistus?

Igale uuele poest ostetud arvutile on soovitatav teostada tarkvara täisseadistus, kuna enamus uute arvutite tehasepoolne tarkvara sisaldab suures koguses erinevate mittevajalike tarkvarade prooviversioone ja reklaame, mistõttu võib arvuti olla aeglane ja kasutuskogemus ebameeldiv.

Tarkvara täisseadistus on uuele arvutile teostatav puhas tarkvara paigaldus koos kõikide rakendus- ja turvatarkvarade uuendustega ja vanast arvutist andmete ülekandmine uude.